Vinnare Nitlottsmiljonären 4 oktober 2012

Per från Uppland vann 1 miljon på nitlotten!

Per från Uppland vann 1 miljon på nitlotten!

den 3 oktober 2012

I extradragningen Nitlottsmiljonären förvandlar vi nitlotter till vinstlotter. I dragningen 4 oktober 2012 fick Per från Uppland se sin trista nitlott bli en fantastisk miljonvinst!


Hos Miljonlotteriet kan du vinna fantastiska vinster till och med på din nitlott. Fyra gånger om året drar vi en lycklig vinnare som vinner 1 miljon på sin nitlott i vår unika extradragning Nitlottsmiljonären.

I dragningen 4 oktober 2012 fick Per från Uppland se sin nitlott förvandlas till en miljonvinst. Läs intervju med miljonvinnaren här >> 

Här är alla övriga vinnare i nitlottsdragningen den 4 oktober:

1 000 kronor att välja vinster för ur Miljonlotteriets vinstutbud (vinstsumman sätts in på vinstkontot)
Gunvor Andersson, KUNGSÄNGEN
Axel Appelfeldt, VÄSTERÅS
Kurt Bengtsson, BRO
Helga Bolt, ÅSEDA
Kurt Brunskog, LAGAN
Lillemor Carlson, LIDKÖPING
Katarina Felldin, STOCKHOLM
Leif Gillberg, LYSEKIL
Jan Halldin, SEGERSÄNG
Markku Kauppinen, GNOSJÖ
Patrik Larsson, ESLÖV
Päivi Lindberg, KRISTINEHAMN
Leif Lundin, NACKA
Auli Malmén, ORSA
Ulla-Britt Palmgren, ESKILSTUNA
Vesna Ritosa, FALKENBERG
Anne Sivertsson, RIMBO
Lena Skoglund, ARVIKA
Birgitta Svensson, RAMLÖSA
Birgitta Winnberg, MORJÄRV

500 kronor att välja vinster för ur Miljonlotteriets vinstutbud (vinstsumman sätts in på vinstkontot)
Gerd Andersson, BORLÄNGE
Kåre Apelqvist, GÄLLIVARE
Lennart Augustsson, MORA
Lars Beirup, BJÄRRED
Gunilla Berg, SKIVARP
Maria Bergqvist, DJURHAMN
Anette Boberg, ÄLVDALEN
Peter Brage, MOTALA
Roland Brunnberg, LINKÖPING
Kerstin Eklund, VÄSTERVIK
Maria Ekstedt, UPPSALA
Solvig Ekström, MJÖLBY
Anna Engberg, HISINGS BACKA
Anna-Lena Eriksson, MÖNSTERÅS
Thomas Eskelinen, HAPARANDA
Jeanette Evhammar, HOVMANTORP
Janica Gawelin, STOCKHOLM
Agneta Grundemark, GRÖDINGE
Roger Gustafsson, LIDKÖPING
Anette Halgren, ONSALA
Ulla Hildebrand, UPPSALA
Ole Hoggen, HALMSTAD
Jerry Hörberg, NYBRO
Anders Jansson, ÖSTHAMMAR
Eva Johansson, HÄRRYDA
Barbro Jönsson, HÖGANÄS
Hartmut Kaulbach, BLIDÖ
Bror Henrik Labba, ÖVRE SOPPERO
Åke Larsson, MALÅ
Torgny Lindgren, KÅGE
Ulla Lindh Vestman, SPÅNGA
Margareta Ljungberg, VINGÅKER
Ulla Lundin, ENKÖPING
Anita Lundqvist, GÄVLE
Ingegärd Löfgren, HÖLLVIKEN
Kerstin Meguro, NACKA
Ristic Miroljub, KALIX
Pär Nilsson, GÄLLIVARE
Jörgen Oskarsson, TINGSRYD
Kenneth Ottosson, VÄSTERVIK
Leif Palmquist, HARLÖSA
Eija Peltola, FINSPÅNG
Ingalill Petterson, VÄSTERÅS
Ulf Pettersson, BLACKSTAD
Torsten Plantin, MALMÖ
Mats Påhlsson, HÖÖR
Monica Ramström, KARLSKOGA
Elisabeth Rodin, VENDELSÖ
Catarina Samuelsson, STORUMAN
Mikael Sellgren, DOMSJÖ
Lars Sjöqvist, MÅNSARP
Hans Sterner, MALMÖ
Lars-Olav Ström, KARLHOLMSBRUK
Eva Strömqvist, HOLMSJÖ
Per-Olov Sundt, HEDE
Tomas Svensson, KOLMÅRDEN
Ingrid Margareta Svensson, ESLÖV
Dorrit Trolle-Schultz, KORSBERGA
Barbro Ulvesohl, NYHAMMAR
Janita Wikström, STOCKHOLM

Här kan du läsa om fler av våra vinnare >>